^^ Hogwarts Akademisi ^^


 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Naerwéna Lynette Caliente ~

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Naerwéna Lynette Caliente
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 11
Yaş : 25
Nerden : var olmayan masallardan
Savaşta Tarafı : karanlık tabii ki!
Rp Sevgilisi : Gryffindor ve Hufflepuff erkeklerinin pm'lerini bekliyorum xD
Asam : Daha yok
Özel Yetenek : Veela
Rp Yaşı : 15
Patronus : Vaşak
Kayıt tarihi : 03/02/09

MesajKonu: Naerwéna Lynette Caliente ~   Salı Şub. 03, 2009 4:51 pm

İsim: Naerwéna Lynette
Soyisim: Caliente
Kişisel Betimleme[En az 4 satır]: Acımasız ve serttir. Yabancılara karşı duyguları yokmuş gibi davranır. İyi bir oyuncudur. Düşmanlarının sinsice içine dalıp, kaleyi içten fetheder. Ağlayan sümüklü kızlardan hoşlanmaz. Bazen ukaladır ama arkadaş ortamında "Cici Kız" profiline döner. Eleştrilere açıktır ama alttan alttan laf sokmaya kalkışan insanların cevabını, acımasız lanetlerle verir. Büyü yapmayı sever. İnsanlardan öc almak en büyük tutkusudur. Onlara acı vermek hoşuna gider. Onları bıraktıklarından beri ebeveynlerinden nefret eder. Asi ve özgürlüğüne düşkündür. Kimsenin kendisini kısıtlamasına izin vermez. Fedakâr birisi değildir. Egolarına öncelik verir. Kendi menfaatlerine önem verir. Dışadönük birisidir ama herkesle kolay kolay arkadaş olamaz. Onun için önemli olan ilk sekiz saniyedeki izlenimdir. İnsan sarrafıdır. Arkadaşlarını dikkatle seçer. Onlarla herşeyini paylaşır. Kendisine yalan söyleyenleri asla affetmez. Acı çektirmeyi sever. Herşeyi her an yapabilir. Onun için herşeyin tam yeri tam zamanıdır. Aşık olmaktan korkar. Dışarıya karşı sert ve güçlü görünmeye çalışsa da aslında duygularını kilitli sandıklara kaldırmış, kendisine saklayan bir kızdır. Duygularını belli etmeyi sevmez. Çünkü insanların kendisine pek fazla yaklaşmalarına izin vermez. Temizlik konusunda çok titizdir.
Fiziksel Betimleme[En ez 3,5 satır]: Beyaza yakın saçlar ve koyu yeşil gözler... Bu kelimeler Wéna'yı tasvir etmek için en ideal sözcüklerdir. Annesinden miras kalan saçlarından her ne kadar nefret etse de çevresindekiler saçlarının -ısrarla- çok güzel olduğunu söylemektedirler. Gözünün dışına doğru kavislenen siyah kaşları ve kaşlarına kadar uzanan siyah kirpikleri vardır. Teni koyu sayılamayacak kadar beyazdır. Metamorfmagus olduğu için kendisinde değişiklik yapmayı sever. Bu yüzden onu birçok kez siyah saçlar ve kahverengi gözler içinde görebilirsiniz. En sevdiği şekli budur. Dudaklarının şekli ve rengi ilgi çeker.

Fiziksel Portre[Karakter resmi konulacak]:
Spoiler:
 
Aile Yaşamı & Özgeçmiş: 1965 yılının 30 Kasımı, bir perşembe günü St. Mungo'da sarışın bir bebek doğmuştu. Başında üç tane küçük kız vardı. Daha önce sanki hiç bebek görmemişler gibi inceliyorlardı küçük kızı. Sonra alıştılar o küçük kıza ve Chloé ablalarını çok benimsedi. Hogwarts'a başladığında üçüzler 2. sınıftalardı. Ailesiyle olmayı seviyordu Cholé. Hogwarts'ta bir sürü arkadaş edinmişti. Hepsini çok sevmişti ama zamanla o Karanlık Taraf'a geçtikçe arkadaşları da Yoldaşlık'a geçmeye başlamışlardı. Bu yüzden onlarla yollarını ayırmak zorunda kalmıştı. Aslında arkadaşları onun için fazla önemli değildi. O zamanlar üçüzlerle arkadaş gibiydi. Sonra 1983 yılında anne ve babalarının yurt dışına kaçmasıyla bütün dünyası yıkıldı. İçine kapanıp kendini toplumdan soyutladı.
Örnek Rp:
Günlerden beri dinmeyen soğuk hava bugün de hükmünü sürdürüyordu. Yapraksız ağaç dalları bir o tarafa bir bu tarafa sallanıyordu. Hogwarts'taki yeni dönem onun için fazla birşey ifade etmiyordu aslında. Birkaç yeni arkadaş ve birkaç yeni Profesör... Yaşadığı monoton hayattan bıkmıştı. Okul ve ev... Bunların dışında hiçbir yere gidemiyordu. Bazen birkaç arkadaşıyla sinemaya giderdi. Onun dışında sürekli çalışır ve arkadaşlarına mektuplar yazardı. En sevdiği arkadaşı Alexandra ile hergün mektuplaşıyorlardı. Okula ilk geldiği gün karşılaşmışlardı. Seçmen Şapka'ya ard ard oturup aynı binaya seçilmişlerdi. Çok heyecanlıydı o zaman. Annesinin ona öğrettiklerine göre Gryffindor'a seçilmek istiyordu. Zaten bir Cadı olduğunu öğrendiğinde bile sevinçten ağlamıştı. Kendisini çok germişti. Seçmen Şapka biraz bekleyip Gryffindor Binası'nın adını söyleyince sevinçten çığlık attığı için bütün Salon'un ona bakmasına sebep olmuştu. O günden beri arkadaştılar. Lisa gerçek dostunu bulmuştu.

Yataktan kalktı. Yatakhanenin koyu kırmızı perdelerini aralayıp camdan baktı. Aralıklardan gelen soğukla güneşliği çekip yatağının altında duran terliklerini giydi. Alexandra'yı uyandırdı. Gryffindor cüppesini de giyip saçlarını yaptı. Köşede duran çantasını sol omzuna taktıktan sonra koşa koşa ilk dersi olan Sihir Tarihi'ne gitti. İçeriye girdiğinde sarşın, güzel ve genç bir Cadı vardı. Onlara keyifle gülümsüyordu. Lisa da onun gülümsemsine karşılık verip Alex'in yanına oturdu. Profesör'ün herkesin gelmesini beklediğini anladı. O arada biraz laklak yapmalarına müsaade vardı galiba.

Bütün sınıf gelince yavaşça kapıyı kapattı. Sevecen ve tatlı bir şekilde onlara bakıyordu. Lisa bu kadını nedense sevmişti. Ona sıcak geldi. Sonra kadın sesinin en çarpıcı ve en dikkat çeken tonuyla konuşmaya başladı:

"Öncelikle aramıza yeni katılanlara kendimi tanıtma-"

Kapı çalınmıştı. İçeriye mahcub bir Gryffindor öğrencisi girmişti. Kesinlikle puan kaybedeceklerdi. Şimdi bütün gücüyle onu boğabilirdi. Zaten şurada akıllı üç-beş öğrenci vardı. Puan kazanmaları onlara bağlıydı. Ama bu kendini bilmez öğrenciler yüzünden Şampiyonluk Kupası'nı ancak rüyalarında görürlerdi. Fakat o kız öğrencinin Reane olduğunu anlayan Lisa, içinden hakaret etmeyi bıraktı. Reane ile arkadaştılar. Onu suçlayamazdı. yine geç uyanmıştı muhtemelen. Sonra Profesör ona çıkışta odasına gelmesini söyledi ve konuşmaya devam etti:

"Evet nerde kalmıştık ? Ihm , evet sizlere kısaca kendimden bahsedeceğim. 8 yıldır Hogwarts'da çalışıyorum , önceki iki yıl Eski Yazılar dersine girdim ve 6 yıldır Sihir Tarihi dersini veriyorum. Adım Ross Widmore. Siz bana Bayan Widmore veya Profesör Widmore olarak hitap edebilirsiniz. Dersime gerekli ilgi ve alakayı gösterirseniz bende size karşılığını yıl sonunda veririm. Şimdi derse başlayalım."

Bu, kısa bir önbilgiydi. Profesör'ün vermek istediği mesajı çok iyi anlamıştı. Dersi dinle ve uslu dur... Yapmaları gereken tek şey buydu. Çok da basitti. Zaten Sihir Tarihi, en sevdiği derslerden biriydi. Bu derste başarılıydı. Bu yüzden Profesör'ün gözüne girmişti. Kadın dersi anlatmaya başlarken Lisa hemen dinleme moduna geçmiş, bütün dikkatini o sarışın yüze vermişti.

"Sihir Bakanlığı Tarihçesi kitabınızın , 189. sayfasını açın. Sihir Bakanı tarafından yönetilen Sihir Bakanlığı 1600'lü yılların sonlarına doğru , yapılan büyük toplantılar sonucu açılmıştır. Uluslararası Büyücüler Konfederasyonu'nun ilan ettiği Uluslararası Büyücülük Sırrının korunmasından sorumludur. Sihir Bakanlığı günümüzde yirmi bölümden oluşmaktadır. Yirmi bölüm de kitabınızda mevcut . Ancak bazılarını sayıcak olursam ; Büyülü Taşımacılık Dairesi , Esrar Dairesi , Sihrin Uygunsuz Kullanımı Dairesi ve Deneysel Büyüler Dairesi. Bunların hepsinin aynı görevleri vardır. Ama tüm Bakanlık'ın ortak amacı , Büyücüler'i Muggle'lardan saklamaktır. "

Muggle'lardan saklanmak... Aslında gereksiz ama bir taraftan bakılınca da mantıklıydı. Sonuçta bütün dünya sihir denen şeyin olduğunu bilselerdi sihir yapan kişileri de bulmak isteyeceklerdi. Bunun için belki de hayatlarını adayanlar olurdu. Bir kez daha ne kadar şanslı olduğunu gördü.

"Sanırım biraz da Büyücü Konseyi'nden bahsetmek istiyorum. Bu konsey Barberus Bragge tarafından tahminen 1269 yıllarında kurulmuştur. Ondan sonra gelen Burdock Muldoon , bu konseye 1300'lü yıllarda başkanlık etmiştir. Büyücü Konseyi , Sihir Dünyası'nı kimin yönetmesi gerektiği konusunda oldukça çaba harcamıştır. Büyülü hayvanların bu dünyayı yönetebilmelerini engellemek için öncelike iki ayaklı canlılarla sınırlandırılan bu grup, Gulyabanilerin de başa geçebileceklerini göz önüne aldıktan sonra iki ayaklı, insan dili konuşabilen canlıların bu yetkiyi alabilmelerinde karar kılmıştır. Bunun sonucunda ise Burdock Muldoon Muggle'ların da bu topluluğa katılmalarını engellememiştir."

"Ne aptalmış şu Muldoon" diye düşündü Lisa. Çünkü adam herşeyi düşünmüş ama Muggle'ları akıl edememiş. Aslında Sihir'in Tarihi biraz trajikomik, biraz da saçma gelebilirdi insana. Tarih boyunca birçok olay yaşanmıştı ve hepsini bir derse sığdırıyorlardı. Oysa Sihir'in Tarihi ile ilgili birçok ders olmalıydı. Hepsini öğrenmelilerdi. Aslında ilk derste bu kadar bilgi fazlaydı. Zaten ders bitmek üzereydi. Gümüş yelkovanlı saat, sadece birkaç dakikanın kaldığını gösteriyordu. Profesör de anlamış olmalıydı ki dudaklarından şu cümleler döküldü:

"Sanırım bu günlük dersimiz bu kadar. Ödeviniz Uluslararası Büyücüler Konfederasyonu'nu araştırmak. Ödevlerinizi bir sonraki derse kadar bana baykuşla ulaştırırsanız sevinirim. Sihirli günler."

Ders bitmişti. Dersten sonra Zihinbend ve Kehanet'e de girip bütün derslerinin araştırmasını Kütüphane'de Alexandra ile yapacaktılar. Hızlı ve güzel geçen ilk dersin ardından yine gülümseyerek kapıdan çıktı ve Profesör hakkında arkadaşlarıyla konuşmaya başladı.

Out: Bu Rp normalde renklendirilmiştir fakat şu anda renklendirecek vaktim yok.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsakademisi.forumzen.com
Seçmen Şapka
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Yaş : 108
Asam : ...
Özel Yetenek : ...
Kayıt tarihi : 08/12/08

MesajKonu: Geri: Naerwéna Lynette Caliente ~   Salı Şub. 03, 2009 5:01 pm

Bu kadar acımazsız olmamalısın genç bayan. Çevredeki insanları ürkütebilirsiz. Acımazsızların gideceği tek yer Salazar Slytherin'in kolları. Slytherin!

Slytherin V. Sınıfı Öğrencisi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Naerwéna Lynette Caliente ~
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
^^ Hogwarts Akademisi ^^ :: Merkez Büro :: Seçmen Şapka-
Buraya geçin: