^^ Hogwarts Akademisi ^^


 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Mélyssa Kathy Iwaxcy Gaunt

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Mélyssa Kathy I Descartes
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Yaş : 24
Savaşta Tarafı : Tarafsız xP
Asam : Cansarar Ruhu
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Rp Yaşı : 15
Patronus : Ejderha
Kayıt tarihi : 03/02/09

MesajKonu: Mélyssa Kathy Iwaxcy Gaunt   Salı Şub. 03, 2009 12:53 pm

İsim:Mélyssa Kathy Iwacxy
Soyisim:Gaunt
Kişisel Betimleme[En az 4 satır]:Her zaman sinsi ve kurnaz olmuştur. Kendini herkese sewdirebilir ama kendisi asla herkezi sewmez. Çok akıllı ve güzeldir.Karanlık taraftadır. Fakat emir almayı sewmediği için Lordu pek takmaz. Başına buyruktur. Karanlık Lordan asla korkmaz. Soyu safkan olmayan herkesten nefret eder Her zaman sinsi ve kurnaz olmuştur.
Fiziksel Betimleme[En ez 3,5 satır]:Sarı omuzlarından aşağıya doğru süzülen ince telli düz saçları vardır. Hafif kısık buz mavisi gözleri görenlerin kanını dondurur.Keskin bakışlarıyla herşeyi fark eder ve görür. Uzun boylu ve normal kilodadır. Orantılı bir vucüdu vardır.
Fiziksel Portre[Karakter resmi konulacak]:
Aile Yaşamı & Özgeçmiş:Yüzyıllar boyu saygı ve değer gören Gaunt ailesi cesurluğun,zekiliğin,mantığın,Karanlığın üzerinde krulmuş bir ailedir. Ailenin kurucularından biri olan Eliane Kady aile fertlerinin cesur olmalarını istemiştir. Büyük ahal Fiona yanında kalan Kathy'nin Mattew'le olan evliliğinden olan Rox babası öldürüldükten annesi ile halasının yanından ayrılarak Londra'ya taşınırlar. Rox 3 yaşında iken annesi kaderini biliyormuşcasına büyük hala Fiona'ya mektup yazar ve Rox'u Hogwarst'a yerleştirmesini ve kendi himayesi altına almasını söylemiştir. Annesi öldükten kısa bir süre sonra halasının yanına geri dönen Rox uzun bir süre annesinin öldüğü şokunu üzerinden atamamıştır.


Örnek Rp:


Widmore Malikenesi/Melissa'nın Odası

Dışarıda dinmek bilmeyen korkunç bir fırtına vardı. Uzun ağaçların üzerindeki yapraklar kar taneleri gibi bir o tarafa bir bu tarafa savruluyordu. Sararmış,kurumuş yapraklarla beyaz pamuk gibi kar tanelerini ayırt etmek oldukça zordu. Granings sokağının tüm ışıkları sönmüştü. Dolunayın o parlayan ışıl ışıl yüzü sokağı aydınlatıyordu. İçip içip sarhoş olan adamlara yön veriyor gibiydi. Ta ki o kara bulutlar Dolunay'ın önüne geçene kadar... Artık dolunay'ın o güler yüzü yoktu. Yansıttığı ışıkta...Bulutlar dolunay'ı esir almış gibiydi. Bir daha Dolunay hiç çıkmayacak gibi. Dolunaysız bir gökyüzü çiçeksiz bahçeye benzerdi. Gökyüzünde sadece parlayan yıldızlar kalmıştı. Granings sokağını o gün karanlık hakimdi. O şiddetli fırtına diğer sokaklardaki siyah yırtılmış poşetleri sürüklemişti. Widmore malikanesinin önündeki uzun kavak ağaçlarının üzerindeki yaşlı baykuların o dayanılmaz sesi Melissa'yı rahatsız etmişti. Avucunun içiyle minik kulaklarını tıkamaya çalışmıştı. Ama o lanet sesler... Hiç bir işe yaramıyordu. Yatağından büyük bir hışımla kalkan Melissa,kurukafalı pofuduklu terliklerini giydi. Odasında bulunan ,kavak ağaçlarının üzerindeki yaşlı baykuşları gören camına doğru ilerledi. Pencereyi sinirle açarak bağırmaya başladı

" Lanet Baykuşlar...Defolun "

diyerek kafasını çevirdi. Baykuşlara doğru bakarak " Ben size yapacağımı bilirim " diyerek sinsice gülen Melissa ayağından terliği çıkardı ve tam atıcakken

" B...Bu terliğim olmaz bu benim en sevdiğim terlik . "

diyerek terliklerin olduğu dolaba doğru yöneldi.

O kahverengi siyah tonlarda olan dolabın kapağını açarak şöyle bir göz attı. Eline tavşan başlıklı mavi terlikliği alarak tekrar cama yöneldi. Baykuşların üzerine terliği fırlatarak kaçırmaya çalışan Melissa terliği attığında baykuşların kaçtığını fakat geri ağaca konduklarını görünce sinirlenmişti.

Baykuşlara lanet edercesine


"Madem sizi terlik atarak kaçıramıyorum..."

diyerek sinsice güldü ve yatağının yanına doğru ilerledi. Çok iyi bildiği bir şey vardı Melissa'nın. Oda her zaman iyi bir planının olmasıydı. Yatağının ucundaki taşa hızlıca vuran Melissa aşağıdan açılan siyah etrafı kırmızı ile çevrilmiş kutuya doğru yöneldi. İçinden sapan ve kırmızı keseyi eline alarak cama doğru gitti. En baştaki baykuşu gözüne kesitiren Melissa kırmızı kesenin altın sarısı ipini açarak içinden iri ve büyük taşları çıkarark sapana yerleştirdi. Bir gözünü kısarak baykuşa nişan alan Melissa taşı fırlatmasıyla yüzündeki ifadenin değişmesi bir oldu. Yüzünü soğuk sinsi bir gülümseme kaplamıştı. Baykuşun hızlıca yere düştüğü gören Melissa kahkahalar atarak diğer baykuşları ağaçtan düşürmeyi başarmıştı. Artık baykuşların uçması imkansızdı. Camdan ayrılarak yatağına yöneldi. Sağ gözünü hafif kısarak saate deviren Melissa ellerini ovuşturarak güldü.

Saat:03:15

gösteriyordu. Melissa yerinde biraz düşündü ve biricik ikizi olan Marissa'nın odasına doğru ilerledi.

Marissa Cholé Amy Widmore'nin Odası

Odaya büyük bir hışımla giren Melissa kardeşinin odasına bir göz attı. Duvardaki kuru kafa resimleri,tablolar aynı Melissa'nın odası gibiydi. Kardeşinin o kahverengi başlıklı siyah nevresim takımlı yatağına doğru ilerledi. Kısık ve boğuk bir sesle "


Marissa...Marissa...Marissa uyan çabuk hadi kalk lütfen "

diyerek Marissayı dürtüklemeye başladı. Marissa gıcık ve tatlı bir sesle "

N...Ne istiyorsun ya bu saate. Uyumaya çalışıyorum "

diyerek yastığına sarılan Marissa uyumaya devam etti. Bu sefer kardeşini uyandırmak için yemin eden Melissa Mariissayı şiddetlice sarsarak uyandırmayı başardı. Çapaklı ve uyku yüklü gözleri kapanan fakat Melissa'nın zoruyla açmak zorunda olan Marissa " Ya sen beni neden uyandırdın şimdi " diyerek yüzünü buruşturdu. Seni uyandırmaya meraklıydım dercesine " Benimde uykum var herhalde. Ne sanıyorsun gecenin bir yarısında odalarda ruh gibi dolaşmaya bayılıyor muyum sanıyorsun? " diyerek oflladı. Marissa alaycı bir tavırla " Öyle değil mi zaten " diyerek kıkırdamaya başaldı. Mavi buruşmuş yatağından kalkarak pencerenin yanına ilerledi.

Aradan 15 saniye geçtikten Sonra Melissa " Hadi Marissa hazırlan asanı yanına al kimseye görünmeden gitmeliyiz " demesiyle Marissa kafasını sallayarak " Nereye gidiyoruz " diyerek Melissa parmağını duadaklarının arasına getimesi bir oldu. Mariissa uyararak " Biraz daha bağırsaydın. Annemleri Uyandırsaydın. Sessiz ol biraz " diyerek Marissa asasını almasını bekledi. Eline asasını alan Marissa tamam dercesine yürümesini işret etti ve odadan dışarı çıktılar. Marissa yüzünü buruşturmasıyla Melissa " Yine ne oldu " diyerek ellerini ters çevirdi. Marissa " peki biz koridordan nasıl geçicez. Umarım bir planın vardır. " demesiyle Melissa sinsice gülmeye başaldı ve " Tabiki de... Teyzemin eski görünmezlik pelerinin ödünç aldım " diyerek koridorda ilerlemeye devam ettiler.


Karanlık Koridor & Cin Cücüler


Meşalelerin ve kandillerin aydınlattı koridorda ilerliyorlardı. İkisinin de gözlerinden yaş akarcasına uyku akıyor. Karanlık Koridorda ilerledikçe ortam korkunçlaşmaya başlıyordu. Önlerinde ki yolu görebilmek için elini pelerinin dışına çıkardı ve duvarda aslılı olan kandili aldı. Siyah renkte ki ,eski ve arasında ki boşluklardan kırmızı loş bir ışık saçan kandille yavaşça ilerleiyorlardı. Her gün yenileri eklenen bu kandilleri oldukça hoştu. Cincüceler tüm işlerle ilgileniyordu. Marissa ve Melissa pelerinin altında ilerlerken yere düştüğünü farketmeden ilerlemeye devam ettiler. Ta ki karşılarına mutfakta çalışan cincücyle karşılaşana kadar. O yaşlı,çirkin,uzun ve kırışık burnu ile yaklaşıp " Sizin bu saatne işiniz var " demesiyle Melissa sessiz ve boğuk bir sesle " Çaktırma Marissa,B planını uygula! " demesiyle Marissa uyur gezer numarısı yapmaya başladı. Melissa cincüceye dönerek ;

Yazık!Yazık! kardeşime ya. Onu uyur gezer görünce ,yardım edeyim dedim. Çok üzülüyorum bu kızın durumuna ya!..."

Yaşlı cincüce ürkütücü sesiyle ;

" Fazla dolaşmayın...Malikanede olsanız bile tehlikeli olabilir. Yani geceleri..."

diyerek oradan ayrıldı. Melissa kardeşine " Tamam.Tamam. gitti işte kapı orda acele edelim. Hadi kapıya koşalım. " diyerek Widmore malikanesinin kapısına ilerlediler. Kapıyı yavaşça açarak dışarıya çıktılar. Malikaneden çıkmalarıyla Göle doğru koşmaları bir oldu.


Göl Kenarı


Widmore malikanesinden kaçarak koşar ve hızlı adımlarla göl kenarına geldiler. Widmore ikizleri derin bir nefes alarak zafer şarkılarını söylemeye başladılar. Melissa sinsice gülerek " Herşey bitti sayılır. Sıra Esrar dairesinde. Çok kolay olucak ikizim . " diyerek Marissa 'ya sarıldı. Kısa bir süre sonra Marissa asasını çıkararak ;


" Kısa yolları kullanmalıyız Melly. Geçit açarak gitmeliz. Gerçi kısıtlı olsada...En azından bir yere kadar gidebilicez sonra gerisi gelir. Sihir Bakanlığına en yakın yere gideceğiz.Yani Dorset yolundaki Charing Cross yoluna anladın mı? "

diyerek güldü. Melissa cebinden zümrüt yeşili gümüş taşlı bir toka çıkarark saçına takarak

" Peki o zaman ikizim başlayalım Büyüyü sen yap! " demesiyle Marissa;

" Dincendium " diyerek haykırdı. Açılan kapıya doğru yönelen ikiziler birden yok oldular. Artık olnları büyük bir macera bekliyordu.


Charing Cross Yolu

Kendilerini Charing Cross yolunda bulunca gülmeye başladılar. Yanlarında geçen cadı ve büyücüler onlara garip garip bakıyordu. Bu saat te iki küçük cadının ne işi vardı...Marissa cadıların onlara bakmalarını anlayamamıştı. Melissa gözlerini cadıların başındaki sivri uçlu üçgen şeklindeki siyah sapkalara takılmıştı. Marissa ikizini " Hadi artık Kes! şu sapkalara bakmayı, gidelim " diyerek ilerlediler. Melissa artık yürümekten bıkmış ve yorulmuştu. Marissaya offlayarak


" Yürümek istemiyorum Aklıma birşey geldi. Farkındaysan süpürge dükkanının önünden geçiyoruz. Dışarıda ki süpürgelerin birisini ödünç alsak "

demesiyle dükkana gözlerini diktiler.

Gözlerini kestirdikleri süpürgeye odaklanmışlardı. Melissa kısa bir süre sonra, süpürgeyi eline aldı ve Marissa ya " Koş!Marissa!Koş! " diyerek bağırdı Süpürgelerini aldıklarını gören dükkan sahibi " Sizi küçük veletler Hemen süpürgemi getirin " diyerek bağırdı ve arkalarından koşmayta başladı. Melissa


" 3e kadar sayıcam ve süpürgenin üzerine atlıyacaz. 1-2 ve 3 "

demesiyle süpürgenin üzerine atladılar. Süpürge havalandıkça havalanıyordu. Marissa kollarını yavaşça açarak " İşte bu başardık ikizim. " diyerek güldü. Aşağıdan bağıran George amca " Süpürgemi geri getirin " diye bağırdığında Melissa Merak etme George amaca geri getiricez. " diyerek güldü. Siyah kül renginde ki bulutların arasında dolaşırken kahkaha atıp gülüyorlardı. Artık Sihir Bakanlığına varmışlardı . Aşağıya doğru inmeye hazırlanırken sert bir rüzgara kapılarak dengelerini kaybeden ikizler hızlıca aşağıdaki uzun çalıların arasına düşmüştü.


Sihir Bakanlığı / Esrar Dairesi


Bakanlıkta çalışan görevli çaçlıların arasından gelen sese bakmak için ilerlediledi. Yeşil çalılıkları elleriyle aralayarak gözlerini pörtletmesi bir oldu. Mariissa ve Melissa yere kapanlanmışlardı. biri bacağını tutarken diğeri kolunu tutuyordu. Görevli meraklı bir şekilde ;

"

Evet küçük cadılar sizin burda ne işiniz var? Hemen anlatın "

demesiyle Melissa " Nasıl oldu bizde bilmiyoruz. Uyumaya hazırlanırken kendimizi burda bulduk . " derken Marissa görevlinin arkasından dolandı. Ünüformalı 2 görevlinin sıırtına dokunarak " Sanırım biraz uyusan iyi olur. Bellaruosa " diyerek görevliyi bayılttı. Görevlinin yere yığılmasıyla çalıların arasına çeken ikizler görevlinin ünüformalırını çıkartarak kendileri giydi. İçeriye doğru girdiler. Artık esrar dairesine girmişlerdi. Kehanetlerin arasında gezinirken Profesör Angel Lizzé nin Kehaneti görüdüler. Yavaşça elini kehanete götüren Marissa " İşte burda onu buldum " diyerek cebine koydu ve esrra dairesinden çıktılar. Asayı Marissada alan Melissa " Dincendium " diye haykırarak açılan kapıya girdiler ve kendilerini göl kenarında buldular.


Göl Kenarı ( Malikaneye Dönüş )


Artık zafer Widmore ikizlerinindi. Göl kenarına gelmişlerdi. İkizler çılgınca dans ederken "


Kötüyüz biz kötüyüz,kötüyüz ,kötüyüz...Herkezi hata ederiz Vın.. vın...vın...Deli ayapr bezdiririz azdırız "

diye şarkı söeylerken kendilerini o gölün soğuk suyuna attılar. Zaferin tadını çıkarmaya başlamışlardı. Birbirlerini suda boğmaya çalışıyorlardı. Hem çok tatlı hem çok şiirn gözüküyorlardı. İşte Jack ve Fredy geliyordu. Birbirlerini asla haz edemezdiÇünkü Jack ve Ferdy Widmore ikizlerini çok sinir ediyordu. İkizilerin yaptıkların herşeyi Elziabeth'e anlatıyorlardı. ispiyoncuydular. Widmore ikizileri kadar olmasada. Jack Ve Fredy Widmore ikiizlerini görünce " Siz bu saatte burda ne yapıyorsunuz? " diyerek sırrıtı. Melissa yüzünü buruşturarak " Hesap mı vericez. Hem sanana ne ya! Seni dertlemez tamam mı ? diyerek gölden çıktılar. Fredy kaşlarını çatarak " Siz bir işler karıştırıyorsunuz Sizi annenize söyleyeceğim! " demesiyle Marissa "

"Aptallara Mağlum olurmuş değilmi ikizim. Nerde bildi bizim bir şey karıştırdığımızı evet bir şey karıştırıyoruz fakat çorba karıştırıyoruz. Bu arada eğer anneme bir şey söylerseniz sizi doğduğunuza pişman ederim "


diyerek kafasını eğdi. Jack ani bir harekettle Melissa'nın karınına vurmuştu. O kadar çok sinirlenmişti ki... Canıda acıyordu. Melissa Jack'in kolunu hızlı bir şekilde çevirerek Jack'in kolunu kırdı. Ayrıca Jack'in sağ eğik kaşınıda patlatmıştı. Fredy ise MrİSSA 'nIN saçından tutuş çekiyordu. Mariisa dirseğiyle Fredy'nin tam burnunun ortasına dirseğiyle ağır bir darbe yaparak kırmayı başardı.

Bugün o kadar çok şey olmuştu ki...Saymak imkansızdı. Melissa mavi saat kordonlu , romen rakamlarıyla gösterilen ve için kuru kafa olan saatine baktı.

Saat:05:45

Melissa saatine bakınca telaşlı bir şekilde " Artık eve dönsek iyi olur yoksa yokluğumuzu anlayacaklar " diyerek malikanenin yolunu tuttular.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Seçmen Şapka
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Yaş : 108
Asam : ...
Özel Yetenek : ...
Kayıt tarihi : 08/12/08

MesajKonu: Geri: Mélyssa Kathy Iwaxcy Gaunt   Salı Şub. 03, 2009 1:17 pm

Başkalarını rahatsız etmeye bayılıyorsun. Tipik bir Slytherin'li. Bence biraz hoşgörülü ol ve dost canlısı olmaya çalış. Slytherin !


Slytherin V. Sınıfı Öğrencisi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Mélyssa Kathy Iwaxcy Gaunt
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
^^ Hogwarts Akademisi ^^ :: Merkez Büro :: Seçmen Şapka-
Buraya geçin: