^^ Hogwarts Akademisi ^^


 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Olympé ~~

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Yvonnié Olympé Descartes
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 83
Yaş : 24
Asam : ^^
Özel Yetenek : ^^
Rp Yaşı : ^^
Patronus : ~~
Kayıt tarihi : 28/01/09

MesajKonu: Olympé ~~   Çarş. Ocak 28, 2009 2:13 pm

İsim: Withelmine Olympe
Soyisim: Béll
Kişisel Betimleme[En az 4 satır]: Olympé insanları çileden çıkardığı gibi arada sırada yaptığı esprilerle kırıp geçiren biridir. Aşırı bencildir ve acımazsıdır. Gözlerinden içindeki kötülük yapma aşkını farkedebilirsiniz. Ancak fazla belli etmemeye çalışır. Mugglelardan ve iyilik meraklısı tiplerden nefret eder. Gariptir hiç olunmayacayacak şeylere gülebilir, durudk yere ağlayabilir.
Fiziksel Betimleme[En ez 3,5 satır]: Buz mavisi ve gök yüzü mavisinin perçinlenmesiyle oluşan gözleri etrafındakilerin ona her zaman için gözlerini övmesini ve hayranlıkla bakmasını sağlar. Altın sarısının hkahverengiyle buluştuğu ve hafif kabarrık saçları yüzüne yakışırlar ancak Olympé saçlarının hep siyah olmasını istemiştir. Çok şişman ya da zayıf değildir. Yaşıtlarından bir kaç santim uzun boyludur ama bu ona farklı bir hava katmıştır.
Fiziksel Portre[Karakter resmi konulacak]:
Henüz Almadım

Aile Yaşamı & Özgeçmiş: 15 yüzyıl ortalarında Fransa da ortaya çıkmışlar. O sırada yapılan bir savaş nedeniyle Fransadan ayrılıp İngiltereye göç etmişlerdir. Bélller her zaman safkandır ve hep Rawenclaw-Slytherin
-Mezunu veya Okuyanı- üyelere mensup olmuşlardır asırlardır.. Aile İngiltere yakınlarındada ortaya çıkmış bir büyücü ailesidir asla kofti çıkarmamıştır. İngilizdirler rsoyu tükenmekte olan ailenin son fertleri Lonra da yaşamaktadırlar. Büyük ve göşterişli ama eski bir mailkaneleri bulunmaktadır. Herkesin ayrı odası vardır.


Örnek Rp:


Melody sabahleyin tek gözünü araladığında kendinin nerde olduğunu kavrayamadı sonra diğer gözünü de açtığında çalışma masasının sandalyesinin üstünde kafasını masaya dayamış halde buldu. Önce dün gece ne olduğunu hatırlayamadı ama sonradan dün gece çalışırken biraz mola verip uyduğunu hatırladı; demek ki sonradan uyanamamıştı. Sonra başını masasından kaldırdı ve gerinerek sandalyeden kalktı gerinerek... Odasının penceresine doğru ilerledi dışarı bakmak için gün doğalı çok olmuşa benziyordu çünkü güneş en tepeye yaklaşmıştı; bu öğlene az kaldığını gösteriyordu. Melody bunu fark etince hemen bluzunun -dün gece çalışırken kıyafetiyle olduğundan öle uyumuştu-kolunu sıyırdı. Yılan derisinden saatine baktı bu saat yuvarlak bir cama sahipti ve camın etrafında parlayan taşlar bulunuyordu yeşil ve beyaz renklerde. Akrep 11 ile 12 arasını yelkovansa 5 'in üstünü gösteriyordu; saat 11'i yirmi geçiyor olmalıydı. Saat kahvaltı saatini çoktan geçmişti; öğle yemeğine az kalmıştı hatta. Hogwarts bahçesindeki yeşil çimenler artık kurumuş ağaç yapraklarıyla iyice dolmaya başlamıştı; artık çok fazlada sıcak olmuyor daha sık yağmur yağmaya ve hava bulutlarla kaplanmaya başlamıştı. Bütün bunlar sonbaharın geldiğini gösteriyordu. Melody hemen pencerenin önünden ayrıldı ve yatağına baktı topluydu bugün toplamasına gerek kalmamıştı zaten yaptığı tek şey asıyla büyü yapmaktı ama gene de üşeniyordu odasını toplamaya çocukluk alışkanlığıydı nede olsa vazgeçemiyordu ne yaparsa yapsın... Kendini hemen banyoya attı elini yüzünü yıkadı aynada yüzüne ve saçlarına baktı gerçekten dinlenmiş görünüyordu deme ki iyi uyumuştu. Saçlarını yüzünden geriye itti. Ve orada asılı duran havluyla yüzünü kuruladı "Bu havlular kaç yıllık acaba" dedi kendi kendine sessiz ve dinlenmiş bir konuşma tonunda. Sonra banyodan çıktı ve askılıkta asılı duran cüppesini geçirdi üstüne ve saçını sadece özensizce tardı ve saldı sonra hemen odasından dışarı attı kendini.
Dersten Önceki Son Bir Saat
Koridorlar koşuşturan öğrencilerle doluydu herkes derslerine yetişmek istiyor gibiydi. İlerde bir grup Slyterinlinin Gryffindora sataştığı gördü ama şu anda huzurunu hiç bozmak istemiyordu. Görmezden geldi ve mutfaklara doğru ilerlemeye başladı hızlı adımlarla bir şeyler atıştırmak için yoksa derste verimli olabileceğini zannetmiyordu. Mutfakta çalışanlara bir tost hazırlattı; yedi ve mutfaktan çıktı. Çünkü birazdan dersi vardı dersliğine gitmeliydi. Ve ne konu anlatacağını toparlaması gerekiyordu daha. Dersliğe geçmeden önce bir kaç topla ona sataştı bu yaşta kime ne anlatacaksın diyerek ama o hiç takmadan yoluna devam etti.

Eski Yazılar Dersi
En sonunda sınıfa varmıştı. Kapıyı açtı içeriye baktı. Sınıf he zamanki gibiydi güneş vurduğu için normal sıcaklıkta ve eski maslar güneş ışığıyla parlıyordu. Anlayamadığı şey öğrenciler onu bekliyorlardı orada demek ki ders için hazırlanamayacaktı. Ama son çare odasına gidip dün gece hazırladıklarıydı. Kapıyı şaşkın bakışlar içinde geri kapadı ve odasına koştu hızla. Hemen masanın üstündeki kâğıtları aldı ve ger koşarak soluk soluğa sınıfa vardı. Bozuntuya vermeden içeri girdi ve
"Günaydın herkese "dedi neşeyle. Ve masasının üstüne oturdu.
...
"Evet, biraz geç kaldığım için izin verirseniz hemen derse geçmek istiyorum vakit kaybetmeden.
Evet, bugünkü konumuz ^^Yazı^^ hakkında bundan bahsetmeden eski yazılara geçemeyiz bu yüzden bugün bunu işleyeceğiz.
Yazı kısaca söylenen sözcüklerin kayda geçirilmesi yöntemidir. Yazı ilk olarak kim tarafından kullanılmış söylemek isteyen var mı?

Orta sıralardan bir kız öğrenci parmak kaldırdı ve :

M.Ö. 5000 yıllarında Sümer rahipleri tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Yumuşak kil üzerine sivriltilmiş uçlu kamış parçaları ile şekiller çizilerek gerçekleştirilmiştir. Kullanılan kil tabletin kızgın fırınlarda pişirilmesi ile ise kalıcı yazı elde edilmiştir.

"Çok doğru"dedi kıza gülerek "Sümerler tarafından kullanılmıştır. Binana artı 5 puan.Evet bunları neden not almıyorsunuz"
"Yazının ilk kimler tarafından kullanıldığını öğrendik ama ne için kullanıldığını öğrenemedik ben söyleyeyim ilk yazı tapınak ve depolarda bulunan malları kaydetmek amacı ile kullanmıştı.
Ancak insanlar yazıyı birdenbire öğrenmediler. Önce mağara duvarlarına, kaya ve taşlara yaşadıkları olayları anlatan resimler yaptılar. Bu resimlere çok eski çağlardan kalma mağaralarda bugün bile rastlanmaktadır. Ancak bu resimler tam anlamıyla birer yazı niteliği taşımamaktaydı. Zamanla bu resimlerin gelişmesiyle ideografik yazı şekli ortaya çıktı. Olaylar yine resimlerle belirtiliyor ancak resimler, kendisini değil de anlamını tanımlıyordu. Örneğin bir kuş resmi "uçmak"
eylemini anlatmak için yapılmıştı. Kuşu anlatmak için değil, dedi çok konuşmuştu biraz sustu masasından kalktı ve sınıfta gezinmeye başladı. Ve bir süre sonra söylediklerinin yazıldığından emin olduğunda tekrar konuşmaya başladı:

" Mısırlılar, bu resimlerle yazının her iki şeklini de genişletip basitleştirdiler. Böylece resimle yazı, binlerce yıl içinde değişe değişe yazıya döndü. Buna hiyeroglif yazısı denmektedir. Mısır hiyeroglifinde üç binden fazla işaret olduğu tespit edilmiştir. Bu yazı resimlerden kurtulamadığı için alfabeye geçememiştir. Evet bugünlük bu kadarı yeter ödevinizi panoya asacağım gelir bakarsınız ".
Bir süre sonra zil çaldı ve Herkese iyi günler"dedi ve sınıftan hızla çıktı çok acıkmıştı; büyük salona öğle yemeği yemek için yavaş adımlarla gitti...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Seçmen Şapka
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Yaş : 108
Asam : ...
Özel Yetenek : ...
Kayıt tarihi : 08/12/08

MesajKonu: Geri: Olympé ~~   Çarş. Ocak 28, 2009 3:54 pm

İçindeki canlı insan beni ne kadarda seni Gryffindor'a seçmeme sürüklesede,acımasızlığın,kçümserliği beni Salazar Slytherin'n asil kollarına sürüklüyor. Gerçek bir asil....Slytherin...!


Slytherin IV. Sınıf Öğrencisi !
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Olympé ~~
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
^^ Hogwarts Akademisi ^^ :: Merkez Büro :: Seçmen Şapka-
Buraya geçin: