^^ Hogwarts Akademisi ^^


 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Samara Roxa Q.

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Samara Roxa A. Descartes
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
Slytherin V. Sınıf Öğrencisi
avatar

Mesaj Sayısı : 13
Yaş : 24
Asam : Ölülerin Öpücüğü
Özel Yetenek : Veela
Rp Yaşı : 12
Patronus : YOK
Kayıt tarihi : 27/01/09

MesajKonu: Samara Roxa Q.   Salı Ocak 27, 2009 3:31 pm

İsim:Samara Roxa Quency
Soyisim:Blanchett
Kişisel Betimleme[En az 4 satır]:
Umursamaz bir yönü vardır Roxa'nın. Sinsi ve bencildir. Bencilliğini sadece en yakın diyebildiğine göstermez. Kurnaz ve gizem doludur Roxa. Her gün yeni oyunlar oynar. Karanık tarafa hizmet eder. Zümrüdanka Yoldaşlığı üyelerinde her daim nefret etmiştir. Anne ve babasının onlar tarafından öldürüldüğünü öğrenince kini iyice büyümüştür. İyilere karşı kin ve nefret doludur Roxa. Sinirlerni bozacak en ufak şeyde herkese bağırır çağırır. Bazen içine kapanır Roxa. Kim olduğunu bile anlayamazsın.
Fiziksel Betimleme[En ez 3,5 satır]:
Sarı saçları buz mavisi gözleriyle her erkeyi kendine aşık edebilecek kadar çekicidir Roxa.. Omuzlarından aşağıya doğru süzülen sarı saçları ikizi Elwia gibidir. Orta boylu,hafif topu yanakları onu çok tatlı bir görünüme sokar.
Fiziksel Portre[Karakter resmi konulacak]:

Aile Yaşamı & Özgeçmiş:Gaunt ailesinin 2. kızı olan Ivy kardeşi Elwia ile büyümüştür. Anne ve babası öldükten sonra halarında kalan ikizler 12 yaşlarına gelince Beaxbatons'a yerleştirilmeyi düşünülmüştür. Fakat daha sonra Hogwarst'a yerleştirilmiştir.
Örnek Rp:

Öldükten sonra
Dirilicek olan
Lanetli insanlar "

Kitabın tam olarak adı buydu. Anlam veremediği bir kararsızlık vardı içinde. Bu kararsızlık gözlerine vurmuş gibi şaşkınlıkla hissedilebiliyordu. Bu kitabı gördüğünden beri çok ilginç şeyler olmuştu. Akıl almaz oyunlar,ilginç olayların peş epeşe gelmesini bu kitaptan kaynaklandığına emindi. Bu kitabı çantasından bulduğu kişi çok ilginç gelmişti Regina'ya. Samara'nın çantasının içinde ne işi vardı bu kitabın?Ne ilgisi olabilirdi ki bu kitapla?İstemeyerekte olsa bu kitabı Samra'nın çantasından almıştı. Şimdi bunu ona söylemelimiydi? Samara hakkında kötü şeyler düşünmesini, kardeşinin güvenini kaybetmek istemezdi. Kardeşinin güvenni kaybetmektense tek başına bu gizemi çözmeye hazırdı.

Slytherin kızlar yatakhanesinde sadece Regina uyanıktı. Saat oldukça erkendi. Arkadaşları horul horul uyuyordu. Diğer arkadaşları gibi horul horul uyumak isterdi ama Sihir Tarihi dersine çalışması gerekiyordu. Sihir Tarihinde başarılı olduğu bilinsede,yetersiz olduğunu düşünüyordu Regina. Bu derse verdiği ilgiyi diğer derslere çok fazla göztermiyordu. Çünkü diğer derslerde üstün başarılar göstermişti. Ama Sihir Tarihi...Ne kadar üstün başarılar göstersede daha iyi,herzamankinden daha iyi olmak istiyordu. Yatağının baş ucundaki demir başlığa tutunarak yataktan kalktı. Tapuyla yere doğru bastırdı. Yere sağlam basmıştı. Uzun ve çığlak ayakklarıyla soğuk mermere basmıştı. Bir kaç adım daha atarak kitaplarını koyduğu rafın önünde duraksadı. Kitapların olduğu raf oldukça yüksekteydi. Gözleriyle toza bürünmüş kitapları inceledi. Gözüne ilişen Sihir Tarihi kitabını almak için parmak uçlarına bastı. Boyu yüksek raflardan kitap almaya yetmiyordu Bu nedenle parmak uçarına basıyordu. Eliyle kitabı almak için birkaç hamle yaptı. Kitabı parmkalrıyla kendisne doğru çekmeye çalıştı. Ahşap rafın ucundaki kitabı parmaklarının uçlarıyla çekerek eline aldı. Gülümseyerek yatağına doğru ilerledi. Kitabın kalın,sert kapağını açarak incelemeye başladı.

Kitabın sararmış sayfalarını uzun hafif nemli parmaklarıyla çevirdi ve içinden okumaya başladı. Uzun bir süre kitabı okumaya devam etti. Tarihi,tarihinde olan olaylar bir hayl dikkatini çekiyordu. İstemeyerekte olsa iri yeşil ve mavi arası rengindeki gözlerini saatine devirdi. Dersin başlamasına az kalmıştı. Yatakhanedeki öğrenciler uyanmadan hazrılanıp gitmek istedi. Bu kez kardeşini beklemeyecekti. Geceden çantasını hazırlamıştı. Sadece üzerini giymesi gerekiyordu. Yatağından tekrar kalktı ve elbise dolabına doğru yöneldi. Cüpbbesi askıyla beraber dolabının kapağına asılıydı. Cüppbesini askıdan çıkarark üzerine giydi. Cüpbebesinin sol köşensindeki Slytherinin yılan desenli arması göze çarpıyordu Aynanın karşınına geçt,solgun yüzüne baktı. Belki yüzü o kadarda solgun değildi. Dudakları kırmızıydı. Ruj veya başka birşey mi sürmüştü?Hayır bu nnesinden kalan doğal bir güzellikti. Saçlarını tarayarak,elindeki latik tokayla saçının aşağıdan topladı. Hiçbir ses çıkarmadan yatakhaneden ayrıldı.

Ardı arkası kesilmeyen merdivenler sonunda bitmişti. Birkaç basamak daha ilişti gözüne. Bu basamaklar gözünde büyüdü. Basamakları çıktıktan sonra bir ses duydu.

"-Hey Regina ! Büyük Salona kahvaltı yapmaya gelmiyor musun? Hem dersin başlamasına biraz daha var. "

"Hayır canım birşey yemek istemiyor. Derslikte biraz vakit geçirmek istiyorum Iwaxcy !

Ne olmuştu Regina'ya. Kahvaltı dahi yapmamıştı. Hızlı admlarıyla dersliğe doğru ilerledi. Önlerdeki boş sıralardan birisine oturdu. Derslik bir hayli sessizdi. Tedirgindi...Yalnız olmadığı düşünüyodu. Bir ara korkar gibi oldu. Aldırış etmemeye baktı. Çantasından kitabı çıkardı. Kitabı biraz inceledikten sonra başını sıraya yasladı. Gözlerini kapattı. Uyku düzeni iyice bozulmuştu bu aralar. Bir kapı sesi duyuldu ve gözlerini açtı. Sınıf öğrencilerle dolmuştu. Profesör içeriye girince birden toparlandı.

"''Ihm... Merhaba , ben Sihir Tarihi Profesörü'nüz Nency Betty Quén.. Aslında bir çoğunuz beni tanıyor -burda 5. sınıf ve daha büyük sınıflara bakmıştı-. Geçtiğimiz dönemde Sihir Tarihi dersini ben vermiştim. Bu yıl aramıza yeni katılan minikler var. Ama ben bu dersimizi tanışma faslıyla geçirmek istemiyorum , zaten zaman geçtikçe birbirimizi tanıyacağız. Şimdi derse geçmek istiyorum...''

bu sesi duyduktan sonra yüzünde garip fakat "oh be! " diyen bir gülümseme oluştu. Saçlarını düzeterek içinden konuşmaya başladı.

" Sonunda...Sonunda tanışma faslını geçen bir profesör. Tanrım sana şükürler olsun.

sesinde bir şükran eden duygu. Yüzünde rahtalatıcı bir gülümseme. Profesöre bakarken aynı zamanda çantasından Sihir Tarihi kitabını çıkardı.

"''Hogwarts Bir Tarih kitabınızın 257. sayfasını açın lütfen...''

hızlı bir şekilde kitabı açtı. Tamda sayfasına denk getirdi 257...Profesörden hoşlanmıştı. Bir nevi kanı kaynamıştı.

''İlk önce basit ve temel bilgileri vermek istiyorum. Hepinizin bildiği basit bilgiler. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu... Hogwarts'daki binalar , asil kurucularının soyadlarını taşır. Okula yeni gelen her öğrenci seçmen şapkanın yaptığı seçimle bir binaya yerleştirilir. Bu bina seçiminden sonra her öğrencinin nerede kalacağı, hangi yatakhanede uyuyacağı, kimlerle ders yapacağı belirlenir. Öğrencilerin yaptıkları binalarından puan düşürebilir ya da yükseltebilir. Sene sonunda en fazla puana sahip olan binaya Bina Kupası verilir.''Öhöm... Bu sıkıcı bilgileri -tabi size göre öyle- dinlediğiniz için teşekkür ederim. Şimdi ise binaların kurucularının hayatlarını inceleyeceğiz...''Godric Gryffindor. Cesur Gryffindor, binasınada kendisi gibi cesur ve sadakate önem veren öğrencileri seçmiştir ki bu kavramlar Gryffindor'un kendisi içinde çok önemlidir. Binasının amblemini aslan olarak seçen Gryffindor renk olarakta altınsarısı ve kırmızıyı benimsemiştir. Bu binanın hayaleti ise Nerdeyse Kafasız Nick'dir.''

Biraz duraksayan Isabella öğrencilerin dinleyip , dinlemediğini anlamak için tüm öğrencileri bir kez daha süzmüş , bir kaç saniye sonra devam etmişti.

''Godric Gryffindor , oldukça büyük bir şatoda doğmuştur. Diğer kurucular gibi oda safkandır. Gryffindor büyücülükle ilgilenmeye başladığında "Biçim Değiştirme"'ye karşı özel bir yeteneği olduğunu görmüş. Bu yüzden hayatının büyük zamanını Mısır'da , yani en iyi Biçim Değiştiren Animaguslar'ın olduğu yerde geçirmiş. Yine Ravenclaw ve Hufflepuff gibi, işaretini yani amblemini seyahatlerinde bulmuşdur.Gryffindor Mısır'ı terketmek üzereyken, bir hırsız onun bütün eşyalarını -kılıcı da içinde olmak üzere- çalmıştır. Hırsızlar, hızlı bir şekilde kum üzerinde kaçarken ileride bir aslan belirmiş. Aslan hırsızları korkutarak Godric Gryffindor'un hayatını kurtarmış. Böylece Godric, hayatını ona borçlu olduğunu hissederek binasının simgesini aslan yapmıştır. Ölümü ise pek bilinmemekle beraber arkadaşlarıyla katıldığı bir savaşta ölmüştür. Gryffindor'luların dikkatini çekicek birşey daha biliyorum sanırım - bu sırada Gryffindor'lu öğrencilere bakmış-. Gryffindor'un hayaleti Sir Nickholas'da bu savaşta ölmüştür''

Yeşil gözlerini profesörden hiç ayırmadan pür dikkat dinledi Regina. Derste hiç konuşmadı. Kimseyle ilgilenmedi. Derse bağlanmış gibiydi.
Profesrün soruna cevap vermek için parmağını kaldırdı fakat Hufflpuff öğrencisi Maria cevabı cevabı söylemişti. Bu duruma biraz bozulmuştu. Ama takmadı. Bir dahaki soruya kendine çok iyi hazırlayacaktı.

"'' Bir daha ki derse diğer kurucuların hayatlarını inceleyeceğiz , sizden tek istediğim derse girmeden önce bir kaç sayfa birşeyler okumanız. Ders bitmiştir..!

Ders hemen bitmişti. Bu duruma şaşırmıştı regina. Sevmediği dersler bir ömür boyu gibi uzun gelirdi. Şimdi ise ders 2 dakikalık bir film gibi geçti.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Seçmen Şapka
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Yaş : 107
Asam : ...
Özel Yetenek : ...
Kayıt tarihi : 08/12/08

MesajKonu: Geri: Samara Roxa Q.   Salı Ocak 27, 2009 3:34 pm

Sinsi, kötü, ateş püsküren bir öğrencisin. Evet!


Slytherin III. Sınıf Öğrencisi!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Samara Roxa Q.
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
^^ Hogwarts Akademisi ^^ :: Merkez Büro :: Seçmen Şapka-
Buraya geçin: