^^ Hogwarts Akademisi ^^


 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Merlin Daniel Marshall Black

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Merlin Daniel J. Black
Slytherin III. Sınıf Öğrencisi
Slytherin III. Sınıf Öğrencisi
avatar

Mesaj Sayısı : 34
Yaş : 23
Asam : yok
Özel Yetenek : yok
Kayıt tarihi : 26/01/09

MesajKonu: Merlin Daniel Marshall Black   Ptsi Ocak 26, 2009 11:34 pm

İsim: Merlin Daniel Marshall

Soyisim: Black

Kişisel Betimleme[En az 4 satır]: Merlin tam bir Black'tir. Safkan olduğu için gurur duyan, hatta bunu budalalık derecesinde seven biridir. Oldukça umursamaz ve çıkarcı biridir. Bir iş en ufak bir çıkarına bile uymuyorsa o işten hemen soğur. Dikkatli ve sinsidir. Kendine yapılacak pisliği hemen anlar. Başkalarına da pislik yapma konusunda ustadır. Yalanla doğmuş gibi rahatlıkla yalan söyleyebilir. Ki zaten hayatı yalana dayalıdır. İçinde biraz iyilik varsa o da sadece çıkarlarını karşılamak içindir.

Fiziksel Betimleme[En ez 3,5 satır]: bkz. Adam Brody. O adamı nasıl betimlerim bilmiyorum ya xD

Fiziksel Portre[Karakter resmi konulacak]:
Aile Yaşamı & Özgeçmiş: Black Ailesi. Annesi ile babası evli değilller ki birbirlerini de sevmiyorlar [tanıdıkları bile şüpheli] Bir şanssızlık üzerine doğmuştur Merlin. Ancak babası tarafından çok sevilmektedir. Annesini hiç görmemiştir çünkü gözlerini dünyaya açtıktan birkaç saat sonra babası tarafından kaçırılmıştır. Black Ailesi'nin tüm özelliklerini taşımaktadır.

Örnek Rp:

Uçuş Dersi'nin sayesinde kazandığı pozitif yükleri güçlendirmek üzere göl kenarına giden Yancy, orada kimseyi bulamayınca büyük bir hüsranla sırt çantasını yere attı ve bir süre sonra kendisi de çantasının düştüğü yere uzandı. Göl, her zamanki ihtişamını koruyordu ve bahçede ondan daha güzel bir şeyin olmasını engelliyordu. Bu güzel manzaranın eşliğinde meyankökü şekeri yemek harika olurdu. Bu yüzden Yancy hemen çantasına uzandı ve her zaman biraz meyankökü şekeri tıkıştırdığı gözden bir tane meyankökü şekeri çıkardı. Her zamanki gibi lezzetli görünüyordu meyankökü şekeri.

Ben, meyankökü şekeri yemeyi çok seviyordu. Meyankökü şekerine de kuzeni Daniel sayesinde alışmıştı. Meyankökünün eşsiz lezzeti olduğunu söyleyen kuzeni Daniel, yine yanılmamıştı. Yancy şimdi ona minnettarlık duyuyordu. Çünkü böyle şahane bir şeye onu alıştırmış olması harikaydı. Ancak bazen kahvaltı etmeyip şeker yemesine de Danny neden oluştu. Çünkü o da genelde hep öyle yapardı ve Benjamin de bir zamanlar o ne yapsa aynısını yapardı, o ne istese aynısını isterdi. Hatta bazı özellikleri de bu yüzden çok benziyordu belki de.

Yancy meyankökünden bir parça ısırdıktan sonra onu yavaş yavaş ve sindirerek çiğnerken, aynı zamanda göle de daha dikkatli bakmaya başladı. Yancy göle dikkatle baktığında gölün dibinde uğurlu bilekliğini gördü. Oraya nasıl da gitmişti ki? Belki de Ana, Kate ve Justin ile yüzerlerken bileğinden çıkmıştı ve gölün dibini boylamıştı. Yancy'nin onu rahatlıkla görebilmesinin nedeni de bilekliğin sihirli olmasıydı. Arada sırada içindeki sihri belli etmek istercesine parlıyordu ve etrafına inanılmaz derecede ışık saçıyordu. Aşırı ışık saçtığı için Yancy onu cüppesinin altına saklardı hep. Ama gölde yüzeceği için cüppesini çıkardığında bilekliğinin korumada olmadığını farketmemiş olmalıydı ki bileklik gölün dibini boylamıştı.

Hızla ayağa kalkan Benjamin, asasını da aynı hızla çekerek

"Accio Uğurlu Bileklik!"

diye haykırdı. Bilekliği anında gölden çıkıp Ben'in eline geldi. Ben hemen onu bileğine taktı ve yine cüppesinin altına saklayarak hoşnut bir biçimde gülümsedi. Artık huzurlu bir biçimde yatmasına hiçbir engel yoktu. Bu yüzden yine eski pozisyonuna dönerek çimlere uzandı Ben. Gölü izlemeye devam etti. Çünkü göl ona inanılmaz derecede huzur veriyordu. Ancak mutlaka bir şeyler Yancy'nin huzurunu bozuyordu. Örneğin Cin Perileri!

Yancy'nin başında yine bir cin peri vızırdıyordu. Yancy onlardan nefret ediyordu. Ama henüz onlara karşı savunmayı öğrenmedikleri için asla birini öldürmeden kurtulamıyordu. Yancy bu sefer yanında bir kürek olmadığı için yerde duran çantasını aldı ve hızla cin priye vurdu. Yİne isabet ettirmişti. Quidditch'te bir kovalayıcı da ola hiç de fena oynamazdı belki de. Çünkü ikinci kez vızır vızır konuşan ve hızla uçan bir cin periyi ıskalamadan başından fırlatmıştı. Bir Bludger'ı da aynı kolaylıkla başından savabilirdi elbette.

Yancy umutsuz bir biçimde göle doğru fırlatmış olduğu cin perinin arkasından baktı ve somurtarak

"Bir daha bana bulaşmayın sizi sümsükuslar!"

diye bağırdı. Hemen ardından saatine bakmayı akıl etti ve saatine bakar bakmaz yerinden sıçrayarak bağırdı. Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersine geç kalacaktı biraz daha oyalanırsa. Bu yüzden hızla çantasını sırtına attı ve koşarak Hogwarts koridorlarına gitti. KSKS dersliğini hemen bulmalıydı. Aklına uçuş dersliğine giderken kuzeni Daniel'ı gördüğü yer geldi hemen. Derslik orasıydı işte. Yancy hemen sürekli yer değiştiren merdivenlere yöneldi. Bu şekilde dersliğe gidebilirdi.

Hızla merdivenlerden birine atlamış olan Yancy soluk soluğa merivenin yer değiştirmesini bekledi ve hemen ardından istediği yere ulaşınca yine merdiven değiştirerek dersliğin kapısına doğru ilerledi. Derslikten içeri en son Gryffindor'daki Jessica'nın girdiğini farketti ve hemen onun arkasından dersliğe girdi. Kuzeni Daniel çoktan dersliğe gelmişti. Yancy ona başıyla selam verdikten sonra kuzeni Danny ona göz kırptı ve Yancy bunun ardından gülümseyerek öteki kuzenlerinden biri olan ve çok sevdiği kuzeni olan Amy'nin yanına geçti. Ona da gülümseyerek

"Merhaba Amy. Yabancı birinin yanına oturmayayım dedim."

dedi. Sonra da Daniel'ın mutlu ve enerjik halini görünce Amy'ye sinsice sııtıp bakarken

"Ginny ile evlenmek ona yaramış gibi. Gerçi Daniel zaten hep olur olmadık yerde gülüp dururdu. Ama bu gülümseme daha farklı. Evet evet, Ginny ile evlenmelerinin ardından bu kadar değişti, yüzde yüz eminim."

dedi. Sonra kendini dedikodu yapıyormuş gibi hissederek sustu ve gülümsemeye devam etti. Bir süre sonra sınıf tamamen dolunca Kuzeni Daniel sınıfı iyice inceledikten sonra gülümseyerek tatlı bir ses tonuyla

"Merhaba, hepiniz Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersliğine hoş geldiniz. Ben yeni profesörünüz Daniel Jacob Black.”


diyerek derse başladı. Yancy'de ona odaklanmış bir biçimde gülümsüyordu. Bir yandan da içinden

"Adama bak be! Bir Lord oldu diye her türlü istediği mesleği kapıyor! Görürsün sen! Yedi yıl sonra elindeki her şeyi kapacağım! Neyse!"

diye geçiriyordu. Ne de olsa o bir Slytherinli'ydi ve bazen de olsa içinden kötü şeyler geçirmesi çok doğaldı. Ancak yine de Daniel'ı çok seviyordu. O Yancy için gerçek bir idoldü. Yancy bir süre sonra dikkatini tekrar toplayarak Danny'yi dinlemeye başladı. Kuzeni bir süre sonra tahtaya dönerek adını yazdı. Yazısı çok güzeldi. Bu Yancy'nin dikkatini çekmişti. Ancak bir süre sonra Daniel

"Bugün işleyeceğimiz konu yani ilk dersimizde işleyeceğimiz konu Cin Perileri. Onlara ayrıca Pixie de denir. Yani gördüğünüzde garipsemeyin diye.”

diyince yerinden sıçradı ve sessiz bir şekilde

"Aman Tanrım! Derdime çare bulacağım bugün galiba."

dedi. Sonra yine Daniel'ın tahtaya 'Cin Perileri (Pixie)'
yazmasını izledi. Bir süre sonra Daniel dolabından bir resim çıakrdı ve onu tahtaya astı. Yancy gülmeden edemedi çünkü tahtaya astığı resimde bir cin peri vardı ve lolipop yiyordu. Ayrıca kanatları da vardı. Resim gerçekten komikti. Yancy'nin merağı Daniel'ın

“Cin Perileri çoğunlukla nerede yaşarlar bilen var mı?”

sorusuyla daha da çok arttı. Keşke bilseydi bunu Ben, belki binasına puan kazandırırdı. Ama zaten bu imkansızdı çünkü yanında oturan kuzeni Amy hızla parmağını kaldırdı ve Danny'nin ona söz hakkı vermesiyle de

“Cinperiler çoğunlukla İngiltere'deki Cornwall'da bulunur."


diye cevap verdi. Daniel başını olumlu anlamda sallayıp

“Hıhı doğru cevap. Binana artı beş puan, oturabilirsin.”

dedi. Yancy bunun ardından Hufflepuff' beş puanın gitmesiyle somurtarak asasını çıkarttı ve çevirmeye başladı. Zaten ona az sonra büyük ihtimalle ihtiyacı olacaktı. Yancy somurtkan bir biçimde kuzeni Dan'i dinlemeye devam ederken Danny

“Evet, Cinperiler çoğunlukla İngiltere'deki Cornwall'da bulunur. Rengi elektrik mavisi, boyu yirmi santimetredir. Çok muzur olan Cinperi, her tür hileden ve eşek şakasından hoşlanır. Kanatları olmadığı halde uçabilir, tedbirsiz insanları kulaklarından yakalayıp yüksek ağaçların ya da binaların tepesine bıraktığı duyulmuştur."

diyerek anlatmaya başladı Cin Perileri. Sonra bir süre duraksadı ve resmi işaret ederek

“Resim sizi yanıltmasın, aslında cin perilerin kanatları yoktur. Genelde çizime döküldüğünde kanatlı çizilirler, çünkü uçtuklarının belli olması istenir. Ancak benim çizdiğim resim tamamen saçmalık çünkü Cin Periler lolipop yemezler, kanatları yoktur. Sadece örnek olsun diye çizdim."

dedi. onra derin bir nefes aldı ve tekrar sınıfına döndü. Yancy'nin dikkatini Daniel'ın parmağındaki yüzük çekti. Sanki bir kalbin yarısı gibiydi. Yancy bunun ardından sinsice sırıttı ve Daniel'ın dediklerine odaklandı yine.

“Yalnızca başka cinperilerin anlayabildiği konuşmaları, tiz ve hızlı bir gevelemeden ibarettir. “

Daniel bir an duraksadıktan sonra aniden irkildi ve

“Ayrıca doğurarak yavrularlar.”

diyerek ekledi. Yancy bunun ardından kıs kıs gülmeye başladı. Ancak Amy'nin dürtmesiyle kendine hakim olarak derse döndü. Daniel masasının altından bir kafes çıkardı. Yancy kafesin içindeki aşırı fazla olan cin perilerini görünce ister istemez irkildi ve tiksintiyle onlara baktı. İğrenç bir sesleri vardı, sesleri de tıpkı kendileri gibi iğrençti. Zaten Danny de bundan rahatsız olmalıydı ki asasını çekerek

“Silencio!”

diye bağırdı. Hemen ardından cin periler sustu. Yancy kulaklarına bir rahatlamanın yerleşmesinin ardından sınıfa bakarak

“Cin Perilerini Petrificus Totalus büyüsü ile dondurulabilir. Bu büyüyü yaptıktan sonra onları ben kafese tıkabilirim. Sizden tek istediğim şu iğrenç yaratıkları dondurmanız.”

diyen Daniel'ın sinsice sırıtmasına sinsice sırıtarak karşılık verdi. Daniel sessizlik büyüsünün etkisini bitirdikten hemen sonra kafesten bir cinperi çıkardı ve sonra

“Petrificus Totalus!”

dedi. Cin peri anında dondu. Bunun ardından Danny onu ayrı bir kafese tıktı. Sonra yine öğrencilerine dönüp

“Hadi bakalım, sizi de görelim.”

dedi ve kafesin kapağını açarak öğrencilerini cin perilerle başbaşa bıraktı. Kendisi sandalyesine oturup onları izlemeye başladı. Yancy bunun ardından hemen asasını sıkıca kavradı ve Cin perilee doğrultarak

"Petrificus Totalus!"


diye haykırdı. Böyle böyle bir kaç tane daha cin peri hakladıktan sonra onları ayrı kafese tıktı Yancy de. Bir süre sonra Danny hala başıboş uçmakta olan cin perileri de dondurdu ve kafese tıktı. Sonra hoşnut bir biçimde sınıfına dönerek

“Bir dahaki dersimize böcürtlerle ilgili bilgi toplayarak gelin. Güzel ve süslü yapmanızı öneririm çünkü hoş görüntü her zaman insanın gözünü boyar ve bu da sizin lehinize. Daha fazla puan kazanabilirsiniz. Ayrıca en güzel ödevi asacağım, haberiniz olsun. Şimdi toplanabilirsiniz.”

dedi. Yancy bunun ardından hızla toplandı ve homurdanarak çantasını sırtına attı. Homurdanmasının nedeni ilk günden ödev verilmesiydi. Ancak ödevler onun için çocuk oyuncağıydı. Çünkü Yancy zeki ve çalıkan bir öğrenciydi. Yine de biraz daha çalışmaya ihtiyacı vardı. Amy kadar hızlı parmak kaldırmalı ve doğru evap vermeliydi. Çünkü böylece binasına puan kazandırırdı.

Daniel herkese iyi günler dileyip sınıftan çıkınca Yancy ona yetişebilmek için hızla Amy'ye

"İyi günler Amy. Sonra görüşürüz!"

dedikten sonra Daniel'ın arkasından koşturarak sınıftan çıktı. Ona bazı sorular sormak istiyordu. Yeni hayatı ile ilgili ve tabi ki bina içinde yapacakları şeylerle ilgili.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Seçmen Şapka
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Yaş : 107
Asam : ...
Özel Yetenek : ...
Kayıt tarihi : 08/12/08

MesajKonu: Geri: Merlin Daniel Marshall Black   Salı Ocak 27, 2009 2:17 pm

Yalancı, sinsi ve çıakrcı. Pek zorlanmadım.

Slytherin III. Sınıf Öğrencisi!
__________

P.S : Evlat Rp'lerinde Center ve değişik bir Font kullanmazsan daha iyi mevkilere gelebilirdin.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Merlin Daniel Marshall Black
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Merlin

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
^^ Hogwarts Akademisi ^^ :: Merkez Büro :: Seçmen Şapka-
Buraya geçin: